Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik,  Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü’nde Birleşmiş Milletler Genel Konseyi’nde konuştu.

Gökmen Mert KURAL

Türkiye’nin ilk otomobili olan ve Türk mühendislerinin 129 günde tamamladığı Devrim’in mühendislerinden Halil Kaya Gedik’in kızı Hülya Gedik, babasının sağlığında başına geçtiği kaynak, döküm ve vana üzerine üretim yapan Gedik Holding’i başarıyla yönetiyor.

Gedik Holding’in kurucusu Halil Kaya Gedik, 1961’de milli duygularla ve cesaretle giriştiği yerli otomobil projesi “Devrim Arabaları’nı” hayata geçiremedi ama kızı Hülya Gedik bugün mühendislik ağırlıklı bir eğitim kurumu olan Gedik Üniversitesi’nde bu hayali, yetiştirdiği mühendis gençlerle gerçekleştiriyor. Bugün de Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü’nde Birleşmiş Milletler Kürsüsü’nde kadınların ve kız çocuklarının eğitimine dikkat çekti, iş hayatında kadının gücünü anlattı.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’DE SESİMİZİ DUYURDUK

Gedik, yaptığı paylaşımda da, “Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız gününde Birleşmiş Milletler de “ Kadının Çalışma Hayatında rolünün güçlendirilmesi ve meslek kazandırılması ile ilgili konuşma yaptım. Çalışan kadınların birbirlerini desteklemesini ve her nesil kadınların bir sonraki nesil kadınların güçlenmesi için her kademede görev alması gerektiğinden bahsettim. Yıllardır sanayide , eğitimde çalışan Türk kadını olarak uluslararası platformda , Birleşmiş Milletlerde sesimizi duyurduk” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x
denemeruf3 fatih deneme kod son test denememee