Londra’daki hastaneye, Gazze’de öldürülen Filistinli çocukların fotoğrafları yansıtıldı

İsrail‘in Gazze‘ye yönelik saldırıları sürerken, Avrupa başkentlerinde de protesto gösterileri düzenleniyor. Her kesimdenm binlerce kişi İsrail’e tepkilerini dile getiriyor. O eylemlerden birisi de İngiltere’nin başkenti Londra’da kayda geçti. St. Thomas Hastanesi, İsrail’in Gazze‘ye yönelik saldırılarında öldürülen ve yaralanan Filistinli çocukların fotoğraflarını yayınladı.

ÖLDÜRÜLEN 26 BİN KİŞİDEN 11 BİNİ ÇOCUK

İsrail bombardımanlarında can veren ve uzuvlarını kaybeden çocukların resimlerinin yanı sıra isimleri ve yaşları da yer aldı. Gazze saldırılarında öldürülen Filistinlilerin sayısı 26 bin 422’ye, yaralı sayısı 65 bin 87’ye yükseldi. Ölenlerin en az 11 bini ise çocuk olarak kayda geçti.

Londra’daki St. Thomas Hastanesi’nde, İngiltere’nin BM’nin Filistin kurumuna (UNRWA) Hamas saldırısına yardım eden çalışanları olduğu iddiasıyla maddi desteğini çekmesine tepki göstermek için Gazze’de katil İsrail’in katlettiği ve yaraladığı Filistinli çocukların isimleri yansıtıldı. Hazırlanan videoda “Uzağa bakma” ifadesine yer verilerek çocukların resimlerine yer verildi. Gazze’deki sivillerin at yemlerinden un elde ederek açlıkla mücadele ettiği günlerde İngiltere’nin UNRWA’ya olan yardımını geri çekmesi tartışmalara neden olmuştu.

İsrail’in Gazze saldırılarında öldürülen Filistinlilerin sayısı 26 bin 422’ye yükseldi

İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırılarının 114. gününde, öldürülen Filistinlilerin sayısı 26 bin 422’ye, yaralı sayısı 65 bin 87’ye yükseldi.

Ölenlerin en az 11 bini çocuk

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, son 24 saatte İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 165 kişinin öldürüldüğü, 290 kişinin de çeşitli şekillerde yaralandığı belirtildi.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x
denemeruf3 fatih deneme kod son test denememee