Technopat Kurucusu Recep Baltaş, Sosyal Medya Paylaşımları Nedeniyle Görevinden Ayrılmak Zorunda Kaldı

Technopat, platformun kurucuları arasında yer alan ve 12 yıl boyunca Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan Recep Baltaş ile sosyal medyada yaptığı bazı siyasi paylaşımlar nedeniyle yollarını ayırdığını duyurdu.

Detaylar ?

Kaynak: https://twitter.com/technopatnet/stat…

Geçtiğimiz gün, Türkiye’nin önde gelen teknoloji platformları arasında yer alan Technopat’da beklenmedik bir gelişme yaşandı.

Şirket, dün gece resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir açıklama ile beraber Technopat’ın kurucularından olan ve web sitesinde Yazı İşleri Müdürü olarak görev alan Recep Baltaş ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Yapılan açıklamada söz konusu kararın Baltaş’ın bazı siyasi içerikli sosyal medya paylaşımları nedeniyle alındığı belirtildi.

“Kamuoyunun bilgisine;

Kurumumuzda Yazı İşleri Müdürü göreviyle çalışan Sn. Recep Baltaş’ın sosyal medyada yaptığı bazı siyasi paylaşımlar kurumumuza zarar verme noktasına geldiği için yollarımızı ayırma kararı aldık.

Technopat’ın yayın çizgisi dün olmadığı gibi bugün ve yarın da herhangi bir siyasi, ideolojik kişi, kurum ya da toplulukla ilişkilendirilmeyecektir.Uzmanlık alanımız olan teknoloji sektöründeki durumları, yeni gelişmeleri en doğru ve kolay anlaşılır şekilde okurlarımıza ve takipçilerimize aktarmaya, sektörümüze şimdiye kadar olduğu gibi katkı sunmaya devam edeceğiz.

Bu süreç içinde hem şirket çalışanları olarak hem de kurumsal olarak böyle bir niyetimiz olmasa da üzdüğümüz, kırdığımız, vicdanı yaraladığımız her kim varsa, amasız, fakatsız özür diliyoruz.”

Ünlü teknoloji editörü, bahsi geçen Twitter paylaşımları sebebiyle islamofobik yorumlar yapmakla suçlanıyordu.

⬇️

⬇️

⬇️

Geçtiğimiz gün kendisi hakkında ortaya atılan suçlamalar ile ilgili yine Twitter üzerinden bir açıklama yayınlayan Baltaş, yaşanan gelişmeler sonrasında söz konusu gönderisini kaldırdı.

Son olarak bugün platformun duyurusunu alıntılayan Recep Baltaş, konu hakkındaki nihai duyurusunu yaptı.

Bununla beraber, platformun sponsorlarından TurkNet, şirketin Recep Baltaş ile yollarını ayırmasının ardından Technopat sponsorluğunu sonlandırdıklarını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir