CHP’nin ortağı, Atatürk için sessiz!

  • Haber7

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında dün akşam Riyad’da saat 20:45’te oynanması planlanan 2023 Turkcell Süper Kupa maçı, müsabaka öncesi yaşanan kriz nedeniyle iptal edildi. Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanacak olan Turkcell Süper Kupa Finali’nin iptal edilmesinin ardından TFF, Galatasaray ve Fenerbahçe ortak bir açıklama yaparken, siyasi partiler ve çeşitli makamlar yazılı açıklamalar yaptı. Ancak CHP’nin ittifak halinde olduğu DEM Partiden henüz bir açıklama gelmedi. 

“TERÖR SAVUNUCULARI İLE NEREYE KADAR YOL YÜRÜNECEK”

Cumhuriyet Halk Partisi ile ittifak halinde olan eski adıyla HDP yeni adıyla DEM parti her fırsatta Milli değerlerimize karşı gelmeye devam ediyor. Sözde Atatürkçülük adı altında faaliyet gösteren CHP yönetimi, Atatürk ve Türkiye düşmanlarıyla ortak adımlar atmaya devam ediyor.

Seçim dönemlerinde ortak mitingler düzenleyen iki parti, alanlarda Ülkemizin bayrağını kullanmamışlardı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’nin, ülkemizin milli değerlerine düşmanlık eden bu parti ile daha ne kadar yoluna devam edeceği merak konusu oldu.

Cumhuriyet Halk Partili yöneticiler yaptıkları her konuşmalarında 6/7/8 Ekim olaylarında halkı sokağa davet edip onlarca kişinin ölmesine ve yüzlerce kişinin yaralanmasına sebep olduğu için cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş’a selam gönderirken, seçim ortağı olan eski adı HDP yeni adı DEM Parti ile de sık sık görüşmeye devam ediyor.  Son yaşanan ‘Atatürk krizi’ de dahil olmak üzere milli değerlerimizin hiçbirine saygı göstermeyen DEM Parti yetkilileri suskunluklarına devam ediyor.

Yerel seçimlerin yaklaştığı dönemde yaşanan bu olay sonrasında, ‘Halen ortak olmaya devam edecekler mi?’ Sorusu akıllara gelirken,  Atatürkçülük üzerinden siyaset yapan ve oy toplamaya çalışan CHP’nin, DEM Parti’nin bu tutumunu nasıl karşılayacağı konuşulmaya başlandı.

 

SEÇİLİR SEÇİLMEZ DEMİRTAŞ’A SELAM

CHP’nin 38. Kurultayında Genel Başkan seçilen Özgür Özel, yaptığı konuşmasında Selahattin Demirtaş’a selam göndererek başlamıştı.

 

 

İBB BAŞKANI DA DEMİRTAŞA SELAM GÖNDERENLER ARASINDAYDI

İBB Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde eşiyle birlikte katıldığı bir mitingde Demirtaş’a selam gönderip şunları söylemişti:

 

 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x