James Bond yıldızı Pamela Salem hayatını kaybetti

Hollywood’un bir zamanlar gözde isimlerinden biri olan Pamela Salem hayatını kaybetti. Salem, daha çok James Bond, General Hospital, ER gibi rolleriyle tanınıyordu.

Oyuncu, 1983’te Sean Connery ile birlikte rol aldığı Never Say Never Again filminde Miss Moneypenny rolüyle hatırlanıyor. Ayrıca 1988’de EastEnders’da Joanne rolünde ve General Hospital ve ER gibi yapımlarda yer aldı.

Yapım şirketi Big Finish şunları söyledi: “Sevgili dostumuz ve meslektaşımız Pamela Salem’in vefatını doğrulamaktan büyük üzüntü duyuyoruz.”

Salem, Hindistan’ın Mumbai şehrinde doğdu ve daha sonra Almanya’daki Heidelberg Üniversitesi’nde okudu. Televizyon kariyeri 1970’lerin başında Out Of The Unknown ve Jason King gibi programlara konuk oyuncu olarak katılmasıyla başladı.

Beyazperdeye çıkışı 1978’de, ilk kez Sean Connery ile birlikte çalıştığı soygun komedisi The First Great Train Robbery’de rol almasıyla gerçekleşti. Bunu, 1979 yapımı The B**ch filmi takip etti.

Dört yıl sonra, gişede 160 milyon dolar hasılat yapan Never Say Never Again filminde Miss Moneypenny rolüyle beyazperdedeki en unutulmaz rollerinden birini oynadı.

Oyuncu Michael O’Hagan ile Kasım 2017’deki ölümüne kadar evli kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x