PEPE Coin ve Bu 7 Kripto İçin Ortaklık Dahil Sıcak Gelişmeler Var!

IOTA Foundation, Abu Dabi’de WED ve diğerleriyle ortaklık kuruyor. Cycle Network, milyonlarca dolarlık ilk tur finansmanını tamamladığını duyurdu. Arweave, Arweave AO adlı halka açık bir test-net yayınladı. WIF ve PEPE Coin piyasa performanslarıyla göz doldurdu. Ve daha fazlası!

ADA, AR, BTC, PEPE Coin ve bu 4 altcoin’den haberler var…

IOTA Foundation Abu Dabi’de işbirliği yapıyor

IOTA Foundation, Abu Dabi’de WED ve diğerleriyle ortaklık kuruyor. Böylece, Küresel ticaret işlevlerini geliştirmeye hazırlanıyor. IOTA Foundation, önde gelen küresel kuruluşlarla ittifak kurarak uluslararası ticaretin manzarasını yeniden şekillendirmeyi vaat ediyor. Bu stratejik ortaklığa Dünya Ekonomik Forumu, Trademark Africa ve Tony Blair Küresel Değişim Enstitüsü’nün de dahil. Ortaklık, çığır açan Trade Logistics Information Pipeline (TLIP) aracılığıyla küresel ticareti zora sokan asırlık verimsizlikleri ve opaklıkları ele almaya hazırlanıyor. TLIP ile ticaret sertifikaları üzerindeki fiziksel damga kavramı zarif bir şekilde emekliye ayrılıyor. Bunun yerine, belgelerin dokunulmaz kalmasını sağlayan dijital bir karşılık anlamına gelir.

Cycle Network, bir milyon dolarlık finansman turunu tamamladı

Bir Blockchain defter protokolü olan Cycle Network, “milyonlarca dolarlık” ilk tur finansmanını tamamladığını duyurdu. Bununla birlikte, finansmanın miktarı henüz tam olarak açıklanmadı. Her ikisi de Temasek Holdings’in iştirakleri olan Vertex Ventures ve Summer Ventures, LTP, Super Chain Capital, GSG Digital ve diğerlerinin katılımıyla yatırıma öncülük etti.

Cycle Network, Blockchain endüstrisindeki birlikte çalışabilirlik sorunlarını ele almak için bir çözüm başlattı. Yenilikçi tamamen dağıtılmış defter teknolojisi (ODLT) sayesinde, Blockchain üzerindeki bilgilerle etkileşime girmenin güvenilir bir yolunu sunuyor. Böylece, Blockchain ağlarının ‘sharding’ sorununu çözüyor

Grayscale Coinbase Prime’a 830 BTC transfer etti

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin 57 bin doların üzerine uzaman güçlü bir koşu yaptı. Bu artışı fırsat bilen bazı balinalar harekete geçti. Arkham, Grayscale ile ilişkili bir adresin Coinbase Prime para yatırma adresine 830 BTC aktardığını bildirdi. Ayrıca, bunun yaklaşık 47,42 milyon dolar değerinde olduğunu kaydetti.

Ethereum, büyük yükseltmeye hazırlanıyor

Ethereum Foundation, Dencun main-net yükseltilmesine ilişkin bir duyuru yayınladı. Yükseltme tüm test-net’lerde başarıyla etkin hale geldi. Dencun’un Ethereum main-net’te 13 Mart’ta 269568 blok yüksekliğinde etkinleştirilmesi bekleniyor. Node operatörleri ve stakerların yazılımlarını duyurudaki sürümlere yükseltmeleri gerekiyor. Yükseltme, L2 işlem ücretlerini azaltmaya yardımcı olacak. Böylece, “protodanksharding” olarak da bilinen EIP-4844 ile geçici bir veri bloğu getirecek.

Arweave, Arweave AO adında halka açık bir test-net başlattı

Arweave, sosyal medya ve yapay zeka için bir hesaplama katmanı sağlamak üzere tasarlanan Arweave AO adlı halka açık bir test-net yayınladı. Ekip, 2024’teki nihai main-net lansmanından önce Arweave AO üzerinde birden fazla denetim gerçekleştirmeyi planlıyor

WIF ve PEPE Coin patlama yaşadı!

Bu arada, Ethereum ve Solana ekosistemlerinde PEPE Coin ve WIF gibi öne çıkan meme tokenlar oldu. Tokenler gün içinde %51’e varan oranlarda değer kazanarak önemli bir yükseliş gösterdi. Meme coin’lerdeki artış, bir Blockchain’in büyümesine bahis oynamanın bir yolu olarak görülüyor. Böylece, son 24 saatte ortalama %13’lük bir kazançla diğer ağlardaki token’lara da yayılıyor.

Justin Sun, HTX hesap bakiyesini açıkladı

TRON’un kurucusu ve HTX Küresel Danışma Komitesi üyesi Justin Sun, HTX hesap bakiyesini sosyal medya üzerinden açıkladı. Ekran görüntüsüne göre, varlık değeri 28,613.73 BTC, yani yaklaşık 1.624 milyar dolar.

Cardano, Plutus V3 motorunu piyasaya sürüyor

Cardano’nun ana şirketi Input Output HK, Proof-of-Stake ağındaki performansı artırmak için Plutus V3 motorunu tanıttı. Duyuruya göre proje ekibi, yeni defter dili SanchoNet üzerinde test için kullanıma sundu. Cardano’nun çok uzun süredir bu yükseltme fikrini diğer birçok fikrin yanı sıra düşünmesi dikkat çekici. Bu iyileştirmelerin, protokolü daha önce deneyimlediğinden daha yeni bir yörüngeye oturtacağı güçlü bir şekilde lanse edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x