XRP Coin ve O 4 Altcoin’de Balina Alarmı: Borsalara Gidiyor!

Kripto piyasası bugün bir yandan Ripple destekli XRP coin projesindeki devasa balina hareketleriyle diğer yandan başka popüler tokenlarda önemli işlemler yapan farklı balinalarla çalkantılı saatler yaşıyor. İşte detaylar…

XRP coin için dikkate değer gelişmeler

XRP, bugün Whale Alert tarafından tespit edilen 28,9 milyonluk (~14,7 milyon dolar) bir transferle gündemde. Bu devasa miktar Bitstamp isimli merkezi borsaya gitti. Aynı balinanın daha önce de satış yaptığı bilinmekte. Bu satışlar piyasaya arzın artmasına ve opsiyon ticaret verilerine göre muhtemel bir düşüşe işaret ediyor. XRP fiyatı da satışla paralel olarak düşüşte, şu anda 0,50 dolar civarında işlem görüyor.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu (SEC) Ripple davasında üstünlük sağladı. Ripple da buna karşılık 120 milyon XRP’yi bilinmeyen bir cüzdana taşıdı. Diğer yandan bazı analistler XRP’nin günlük “düşen kama” formasyonunda olduğunu ve yakın zamanda fiyat hareketinde değişiklik olabileceğini belirtiyor. Önde gelen kripto piyasası analisti Cryptoes, XRP için ek çıkarımlar yaparak hayati piyasa dinamiklerini öne çıkardı. Cryptoes’a göre tokenin günlük düşüş kaması yapım aşamasında ve traderlar kısa süre sonra fiyat hareketlerinde bir değişim görmeli.

XRP dışında balina hareketleri

Bu sırada, XRP dışında çeşitli altcoin’lerde hareketlilik vardı. Kripto piyasası genel olarak düşüş eğiliminde olsa da yatırımcıların farklı stratejiler izlediği görülmekte. Bazı yatırımcılar XRP gibi belirli tokenlarda kar realizasyonu yaparken diğerleri dip alım fırsatlarını değerlendiriyor gibi görünüyor. En büyük bazı balina işlemleri aşağıdaki şekilde:

  • 0xed0 isimli balina 34.290 NMR (~875.000 dolar) Coinbase’e gönderiyor. Bu balinanın merkezi bir borsaya ilk NMR yatırımı olması dikkat çekiyor.
  • 0xf21 isimli balina ise 14.320 ETH (~33,48 milyon dolar) Coinbase’e yatırıyor.
  • 0x5fd isimli balina 322.27 milyar SHIB (~2,86 milyon dolar) yine Coinbase’e gönderiyor. Bu da balinanın ilk SHIB yatırımı olarak kayıtlara geçiyor.
  • Binance Labs, 750 bin PERP (~790.000 dolar) Binance’e yatırmaya hazırlanıyor. Bu tokenlar iki yıl önce çok daha düşük fiyattan alınmıştı.

Merkezi borsalar büyük işlemlerin gerçekleştiği önemli platformlar olarak öne çıkıyor. Ayrıca XRP davasının piyasayı etkilediği görülmekte. Bu tür balina hareketlerinden sonra piyasada hızlı dalgalanmalar yaşanabildiği unutulmamalıdır. XRP’nin düşen kama formasyonundan çıkıp çıkmayacağı, diğer tokenların fiyatları ise yatırımcıların genel piyasa beklentilerine ve risk iştahına göre şekillenecektir. XRP davasındaki gelişmeler de piyasayı etkilemeye devam edebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x