Yanağından makas alanı vuran engelli için 15 yıla kadar hapis istemi

Ankara’nın Altındağ ilçesinde, yanağından makas alan kişiyi tüfekle vurarak yaralayan engelli için istenen ceza belli oldu.

Kale Mahallesi’nde bir kahvehanede arkadaşı Mehmet G. ile oturan kasap Oğuzhan D. (30), daha önce tanımadığı İlkay K.’nin (29) kendisine bakmasından rahatsız olarak, ”Ne bakıyorsun?” dedi.

İşitme ve konuşma engelli İlkay K., Oğuzhan D.’yi el işaretiyle yanına çağırarak, işaret diliyle kendini anlatmaya çalıştı.

Daha sonra Oğuzhan D., İlkay K.’nin yanağından makas alarak ayrıldı. Bunun üzerine eve gidip, ruhsatsız tüfeğini alan İlkay K., kahvehaneye geri dönerek Oğuzhan D.’ye 3-4 el ateş etti.

Ayaklarından yaralanan Oğuzhan D., hastaneye kaldırılırken, gözaltına alınan İlkay K. tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında İlkay K. hakkında, ”kasten adam öldürmeye teşebbüs” suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

”BANA EL, KOL HAREKETİ YAPTI, SAĞIR VE DİLSİZ OLDUĞUNU ANLADIM”

Oğuzhan D., savcılıktaki ifadesinde, İlkay K.’nin kendisine ters ters baktığını belirterek şunları söyledi:

“Elinde tespih sallıyordu, bakışlarından rahatsız oldum, ‘Ne bakıyorsun?’ dedim. Bana el, kol hareketi yaptı, sağır ve dilsiz olduğunu anladım. Bana el hareketi ile ‘gel’ şeklinde işaretler yaptı, ben de aynı şekilde karşılık verdim. Şahıs olay yerinden uzaklaştıktan 5-10 dakika sonra elinde bir beze sarılı tüfekle gelip, üzerime ateş açtı. Şahsı tanımıyorum.”

”MAKAS ALMA HAREKETİ ÇOK AĞRIMA GİTTİ”

İlkay K. ise olay günü Oğuzhan D. ile Mehmet G.’nin alkol aldığından şüphelendiğini ve normal olmadıklarını belirterek, “Oğuzhan D. bana bakarak el, kol hareketi yaptı. Kendisini anlamadım; ben de ‘Ne diyorsun?’ anlamında hareketler yaptım. Oğuzhan D. yanıma yaklaştı ve yanağımdan makas alarak sıktı. Makas alma hareketi çok ağrıma gitti. Koşarak eve gidip, av tüfeğini alarak yanlarına tekrar gittim. Oğuzhan D.’ye birkaç kez ateş ettim.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x